Drobečková navigace
Cílem návštěvy Vladimíra Dlouhého bylo seznámení s projekty, které řeší společnosti ÚJV Řež (bývalý Ústav jaderného výzkumu Řež) a Centrum výzkumu Řež (člen Skupiny ÚJV).
Konec října v šumavském Srní tradičně patřil odborníkům a specialistům z energetických společností, vysokých škol a servisních organizací. Sešli se zde na 11. ročníku konference „Zvyšování životnosti komponent energetických zařízení v elektrárnách“.
Za přísných bezpečnostních opatření se ve dnech 13. – 16. 10. 2016 uskutečnilo úspěšné naložení ozářené zóny s vysoceobohaceným uranem z výzkumného reaktoru MNSR (Miniature Neutron Source Reactor) v National Nuclear Research Institute, Accra, Ghana.
Do další fáze dospěl výzkumný projekt realizovaný v CVŘ a částečně též ÚJV Řež ve spolupráci se severoamerickou Oak Ridge National Laboratory (ORNL).
Více než padesát specialistů z České republiky, Ruské federace a Chorvatska spolu se zástupci SÚJB a podpory jaderného dozoru RF (FSUE VO "Safety"), se sešlo na konci července v Řeži u Prahy na semináři s názvem „Svarové spoje – normy, nedestruktivní zkoušení a provádění oprav".
Ve dnech 15. A 16. června se v Řeži konal mezinárodní workshop organizovaný v rámci projektu ESSANUF (European Supply of SAfe NUclear Fuel) financovaného z grantu Evropské komise.
Divize Radiofarmaka na základě vyhraného výběrového řízení podepsala smlouvu o dodávkách diagnostického radiofarmaka 18F-fluorodeoxyglukosa (FDG) pro Ústav nukleární medicíny (ÚNM) Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze. Jedná se o pracoviště PET/CT.
Klíčové kontroly na střeše nejdůležitější budovy Temelína, to je jako kdyby se v jednu chvíli zvedalo tisíc osobních automobilů. Takovou sílu je potřeba vyvinout při kontrole napětí lan, která vyztužují ochranou budovu kolem reaktoru (kontejnment) druhého bloku*). Aktuálně důležitým ověřováním prochází nejdůležitější budova Temelína.